Liverpool osvojio Liga kup

Nogometaši Liverpoola pobjednici su Liga kupa nakon što su u finalnom susretu igranom pred 80.000 gledatelja na Wembleyju boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Cardiff City s 5:4. Nakon 120 minuta igre utakmica je završila 2:2.

Cardiff je poveo golom Joea Masona u 19. minuti, a izjednačio je Martin Škrtel u 60. minuti. Do kraja regularnog dijela utakmice rezultat se nije mijenjao, a u 108. minuti Dirk Kuyt je doveo Redse u vodstvo. Kada se već činilo da će Liverpool pobijediti, Ben Turner je u 119. minuti nakon kornera uspio izjednačiti.

U drami izvođenja jedanaesteraca dva igrača Liverpoola i tri kod Cardiffa bila su neprecizna. Udarac Stevena Gerrarda obranio je Tom Heaton, a Charlie Adam je prebacio gol. U velškim redovima Kenny Miller i Rudy Gestede pogodili su vratnice, a Anthony Gerrard promašio je gol.

Anthony Gerrard je rođak Stevena Gerrarda, a zanimljivo, obojica su promašila jedanaesterce. No legenda Redsa' se na kraju ipak radovala.

Za Liverpool je to bio prvi trofej nakon 2006. kada su slavili u FA kupu.