Englezi pobijedili Španjolce

U prijateljskom susretu odigranom pred 88.000 gledatelja na Wembleyu nogometaši Engleske svladali su svjetske i europske prvake Španjolce s 1:0 pogotkom Franka Lamparda u 49. minuti.

Englezi su stigli do pobjede prvenstveno čvrstom obranom, a pogodak su postigli iz njihove jedine prilike na utakmici. Nakon nabacivanja s boka, Darren Bent pogodio je vratnicu, a Lampard je odbijenu loptu poslao u mrežu.

Španjolci su na Wembley stigli u najjačem sastavu, a u drugom dijelu propustili su niz velikih prilika za pogodak, posebice David Villa koji je pogodio vratnicu te Cesc Fabregas u samoj završnici. Englezi su igrali bez Wayneja Rooneyja, a u utorak na istom stadionu dočekuju Švedsku.

Casillas dostigao rekord Zubizarrete

Tridesetogodišnji Iker Casillas upisao se u povijest. Dvoboj protiv Gordog Albiona bio mu je 126. nastup u dresu španjolske reprezentacije te je tako izjednačio rekord po broju nastupa za Furiju koji je dosad samostalno držao Andoni Zubizarreta. Casillas je debitirao za Španjolsku 3. lipnja 2000. u prijateljskom dvoboju protiv Švedske u Göteborgu.

Wales nadigrao Norvešku

Nogometna reprezentacija Walesa deklasirala je Norvešku 4:1 u prijateljskom susretu igranom u Cardiffu.

Wales je poveo u 11. minuti pogotkom Garetha Balea, a samo pet minuta poslije Craig Bellamy povećava prednost na 2:0. Norvežani su u 61. minuti smanjili preko Erika Husekleppa, ali u samoj završnici Wales rješava utakmicu pogocima Sama Vokesa (88, 89).

Wales će biti protivnik Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, koje će se 2014. održati u Brazilu. Osim Hrvatske i Walesa u A skupini kvalifikacija za SP su i Srbija, Belgija, Škotska te Makedonija.