Remi Splita i Fulhama

Nogometaši Splita odigrali su odličnu prvu utakmicu u trećem pretkolu Europske lige i na stadionu Hrvatski vitezovi u Dugopolju remizirali bez golova s premierligašem Fulhamom. Igrači trenera Ivana Katalinića, koji su zaigrali u formaciji 3-4-3, s bočnim igračima koji su se u obrani pridodavali obrambenoj trojci, imali su dvije stopostotne prilike i dominirali su terenom, pa mogu samo žaliti za pobjedom.

Split je odigrao beskompromisno i hrabro prvo poluvrijeme te je prvu veliku, baš stopostotnu priliku imao preko Ercega već u petoj minuti. Nažalost, napadač Splita pucao je s 10-ak metara iskosa pored gola. U 22. minuti Vitaić je iz velike daljine pucao iz slobodnog udarca, no opasnu loptu Golubović je neposredno ispred vratara Schwarzera skrenuo u nebo. Dojam je da bi bilo mnogo opasnije da ju je propustio.

Tek u 30. minuti Zamora je bio autor prvog Fulhamovog udarca u okvir Vukovićeva gola, no vratara Splita lako je to riješio.

Potkraj poluvremena nešto bolje su zaigrali finalisti Europske lige od prije 14 mjeseci, ali pravu priliku nisu uspjeli stvoriti.

I početkom nastavka Fulham je nastavio s nešto boljom igrom, a prva opasnost pred splitskim vratima bila je u 50. minuti. Srećom, praktički nebranjenu mrežu nitko nije pogodio. Pet minuta kasnije zaprijetio je raspoloženi Erceg s 25 metara, ali spreman je opet bio Schwarzer. Brzo je Split uspostavio terensku ravnotežu nakon što se nakratko učinilo da će Fulham zadominirati travnjakom.

U 69. minuti Golubovića je zamijenio Duje Čop, koji se odmah našao u dvije solidne situacije. Prvo je pokušao lobati gostujućeg vratara u 71. minuti, a onda je u 73. minuti opasno priprijetio ljevicom nakon što je sjajno primio loptu i pucao iz okreta s 12 metara.

U 78. minuti Sidwell je s leđa srušio Barabana, a iz odlične pozicije, na 18 metara po sredini gola, loše je slobodan udarac izveo Vitaić.

U 84. minuti druga stopostotna Splita na utakmici! Marčić je lijepo kroz noge propustio loptu za Čopa na liniji šesnaesterca, no mladi napadač pucao je u odličnoj situaciji ravno u Schwarzera.

Do kraja je rezultat ostao 0:0 i Split putuje na Craven Cottage sa solidnim izgledima da napravi iznenađenje.

SPLIT - FULHAM 0:0