Mandžukić spasio Wolfsburg

Hrvatski napadač Mario Mandžukić spasio je s dva pogotka Wolfsburg od ispadanja u posljednjem kolu njemačkoga nogometnog prvenstva.

Wolfsburg je do 60. minute gubio kod Hoffenheima, a Mandžukić je pogocima u 60. i 74. minuti preokrenuo rezultat. U 78. minuti Riether je povećao na 3:1 i ostavio Wolfsburg u Bundesligi, a ispali su St. Pauli i Eintracht. Borussia Moenchengladbach igrat će dodatne kvalifikacije.

Eintracht je vodio 1:0 kod prvaka Borussije Dortmund, a na kraju izgubio 3:1. Borussia Moenchengladbach remizirala je s HSV-om, što je odvelo taj slavni klub u kvalifikacije protiv trećeplasiranog kluba Druge lige Bochuma ili Greuther Furtha.

Srđan Lakić pogotkom je zaključio sjajnu sezonu. Zabio je gol u 30. minuti za Kaiserslautern koji je pobijedio Werder 3:2. Lakić je četvrti strijelac Bundeslige s ukupno 16 golova. Pogodak je postigao i Mato Jajalo u pobjedi svojeg Koelna protiv Schalkea (2:1).

Bayer je pobjedom kod Freiburga zauzeo drugo mjesto, a Bayern je u posljednjoj utakmici slavio protiv Stuttgarta (2:1) i potvrdio treće mjesto.

U Europsku ligu će Hannover i Mainz te pobjednik Kupa, Schalke ili Duisburg.

Ovogodišnje prvenstvo postavilo je i novi rekord Bundeslige po prosječnom broju gledatelja - čak 42.193 po utakmici.