Prije točno 20 godina Vatreni uzeli svjetsku broncu

Na današnji dan prije točno 20 godina legendarna generacija hrvatske nogometne reprezentacije osvojila je brončano odličje na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj.

Vatreni predvođeni izbornikom Miroslavom Blaževićem i kapetanom Zvonimirom Bobanom u dvoboju za treće mjesto igranom na Saint-Denisu u Parizu svladali su Nizozemsku 2:1 golovima Roberta Prosinečkog i Davora Šukera ostvarivši povijesni uspjeh hrvatskog nogometa.

Najbolji strijelac SP-a u Francuskoj bio je sadašnji predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker, koji je te 1998. zabio šest pogodaka. Prisjetimo se nekih izjava...

Priliku za korak dalje večeras ima nova sjajna generacija Vatrenih pod paskom izbornika Zlatka Dalića čiji izabranici se u Moskvi protiv Engleske bore za plasman u finale Svjetskog prvenstva u Rusiji.