Finale Svjetske lige: Hrvatski vaterpolisti s Mađarskom u četvrtfinalu

Hrvatski vaterpolisti u susretu su trećeg kola skupine B završnog turnira Svjetske lige u Budimpešti izgubili od SAD-a s 10:11 (1:2, 2:5, 5:4, 2:0).

Hrvatski vaterpolisti vrlo su loše odigrali prvi dio utakmice protiv SAD-a, pogotovo drugu četvrtinu koji su izgubili s 5:2, da bi se u nastavku ipak uspjeli približiti na samo gol zaostatka, no u posljednjih četiri i pol minute susreta niti jedna momčad nije uspjela postići pogodak te je preokret ipak izostao.

Po dva gola za Hrvatsku postigli su Ante Vukičević i Josip Vrlić, dok su se po jednom u strijelce upisali Hrvoje Benić, Loren Fatović, Ivan Krapić, Lovre Miloš, Anđelo Šetka i Javier Garcia. Kod SAD-a najbolji je bio Alexander Bowen s pet golova.

Hrvatska je s četiri boda osvojila treće mjesto u skupini B, iza SAD-a s maksimalnih devet bodova i Španjolske koja ih je osvojila pet. Posljednji je Kazahstan bez bodova.

U skupini A Crna Gora je osvojila prvo mjesto s tri pobjede. Mađari su drugi sa šest bodova, Australci treći sa tri, a Japanci zadnji bez bodova.

Četvrtfinalna utakmica Hrvatske i Mađarske na rasporedu je u četvrtak, s početkom u 18.15 sati, a u preostalim dvobojima sastaju se: Španjolska - Australija, Crna Gora - Kazahstan i SAD - Japan.