Novo iznenađenje na SP-u: Švicarska remizirala s Brazilom!

Nakon što je Meksiko pobijedio Njemačku, novi šok priredila je Švicarska, koja je u prvom kolu skupine E odigrala 1:1 s Brazilom!

Brazilci su poveli prekrasnim golom s 18 metara Phillipea Coutinha u 20. minuti, a Švicarci su izjednačili pogotkom Stevena Zubera u 50. minuti nakon udarca s kuta Xherdana Shaquirija.

Prvu prigodu na utakmici imali su Švicarci, u trećoj minuti Shaqiri je proigrao Džemailija, koji iz lijepe situacije loše puca.  Brazil je zaprijetio u 12. minuti. Neymar je uz korner-liniju zakuhao situaciju te je uposlio Paulinha, koji s  pet metara puca pored gola.

No, Brazil i bez igre uspijeva povesti. U 20. minuti Coutinho je odlično plasiranim udarcem sa 18 metara pogodio mrežu.

Nakon vodstva Brazilci su prepustili inicijativu Švicarskoj, ali ziheraška igra im se osvetila početkom drugog poluvremena, odnosno u 50. minuti. Shaqiri je odlično izveo korner, a Steven Zuber glavom trese mrežu.

Izjednačujući gol Švicaraca upalio je alarm kod Brazila, no peterostruki svjetski prvaci djelovali su neuvjerljivo. U 70. minuti volej Coutinha s 13 metara iskosa otišao je pored gola, a u 88. Neymar puca glavom ravno u vratara Sommera.

U sudačkoj nadoknadi (90+1) prvo je Firmino pucao glavom, ali odlično brani Sommer. Odmah nakon toga Miranda je iz dobre situacije raspalio pored gola. I na kraju (90+6) nakon gužve u kaznenom prostoru udarac Renata Augusta uspio je blokirati Schaer.

Nakon kikseva Argentine i Njemačke na startu SP-a, pridružili su im se tako i nogometaši Brazila, koji važe za najvećeg favorita.

Ranije je u ovoj skupini Srbija u Samari pobijedila Kostariku s 1:0 golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 56. minuti. U drugom kolu 22. lipnja igraju Brazil - Kostarika, te Švicarska - Srbija.

BRAZIL - ŠVICARSKA 1-1

BRAZIL: Alisson, Danilo, Thiago Silva, Miranda, Marcelo, Paulinho (Renato Augusto, 67), Casemiro (Fernandinho, 60), Philippe Coutinho, Willian, Gabriel Jess (Firmino, 79), Neymar.

ŠVICARSKA: Sommer, Lichtsteiner (Lang, 87), Schär, Akanji, Rodriguez, Behrami (Zakaria, 71), Xhaka, Shaqiri, Džemaili, Zuber, Seferović (Embolo, 80).

STRIJELCI: 1-0 Philippe Coutinho (20), 1-1 Steven Zuber (50)