Pavić i Marach u finalu turnira parova na Roland Garrosu

Pobjednici Australian Opena Mate Pavić i Oliver Marach plasirali su se u finale turnira muških parova na Roland Garrosu nakon što su sa 6:4, 7:5 svladali Španjolce Feliciana i Marca Lopeza.

Hrvatsko-austrijski par tako je dobio priliku za drugi Grand Slam naslov nakon što su ove godine pobijedili u Melbourneu. Protiv Španjolaca, koji su bili pobjednici French Opena prije dvije godine, dobili su prvi set zahvaljujući breaku kod rezultata 3:3, a u drugom setu su gubili s 3:5, a potom dobili četiri gema zaredom za pobjedu.

U finalu će drugi nositelji Pavić i Marach igrati protiv francuskog para Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut, koji je u drugom polufinalu bio bolji od našega Nikole Mektića i Austrijanca Alexandera Peye, spriječivši tako dvostruko hrvatsko-austrijsko finale.