Hrvatski finale u Roland Garrosu, Pavić protiv Dodiga za naslov

Hrvatski tenisači Mate Pavić i Ivan Dodig bit će na suprotnim stranama u finalu mješovitih parova na drugom Grand Slam turniru sezone, Roland Garrosu.

Nakon što je to Paviću i kanadskoj tenisačici Gabrieli Dabrowski to uspjelo još jučer, hrvatsko-tajvanski para Ivan Dodig - Latisha Chan je finale izborio u srijedu pobijedivši u polufinalu kolumbijsko-njemačku kombinaciju Robert Farah - Anna-Lena Groenefeld 4-6, 7-5, 10-8.

Svaki finale Grand Slama je velik. Osvojio sam tu već parove, tako da imam lijepe uspomene iz Pariza. Bit će zanimljiv meč sutra protiv Mate. Lijepo je što imamo dva Hrvata u finalu, jedan će biti pobjednik, rekao je Dodig za HRT.

Pobjednici Australian Opena u mješovitim parovima, Pavić i Dabrowska, probili su se do finala Roland Garrosa pobijedivši u polufinalu Slovenku Katarinu Srebotnik i Meksikanca Santiaga Gonzaleza sa 6-4, 6-4. Finale mješovitih parova na rasporedu je u četvrtak.

Hrvatski finale mogli bi vidjeti i u konkurenciji muških parova. Mate Pavić i Oliver Marach su u utorak ušli u polufinale pobijedivši u reprizi finala Australian Opena Kolumbijce Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 3-6, 6-4, 6-3, dok su Nikola Mektić i austrijski tenisač Alexander Peya u četvrtfinalu nadigrali indijsko-francusku kombinaciju, Rohana Bopannu i Edouarda Roger-Vasselina sa 7-6 (4), 6-2.

Pavić i Marach će za mjesto u finalu igrati protiv Španjolaca Feliciana i Marca Lopeza, dok će Mektić i Peya igrati protiv Francuza Pierrea-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta.