Istra 1961 pobjedom nad Varaždinom nadomak ostanka u HNL-u

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu Prve HNL u srijedu su nogometaši Istre 1961 u Puli slavili 3:1 protiv drugoligaša Varaždina. Uzvrat je u Varaždinu 2. lipnja.

Varaždinci su poveli u 10. minuti, a strijelac je bio 22-godišnji Domagoj Drožđek, koji je godinu dana igrao za juniorsku momčad dortmundske Borussije. Gosti su u prvom poluvremenu imali još dvije prigode, ali Drožđek je pogodio vratnicu, a Josip Golubar gredu.

Istra je uspjela izjednačiti u 55. minuti iz prekida. Ubačaj u kazneni prostor Golubar je pospremio u vlastitu mrežu. Devet minuta poslije iskusni Aljoša Vojnović donosi preokret i vodstvo Istri od 2:1.  Pobjedu Puljana potvrdio je Goran Roce u 88. minuti, koji je nakon kornera glavom pogodio za konačnih 3:1.

Pred 4.000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina utakmicu je sudio Fran Jović iz Zagreba.