Pogledajte genijalne golove Griezmanna koji su ga još više približili Barceloni

Francuski reprezentativac Antoine Griezamnn odličnom igrom i s dva gola donio je Atletico Madridu naslov prvaka Europske lige.

Odličnog Francuza pola španjolskih medija već vidi u Barceloni, što navijači Madrida ne mogu baš lako provariti. Ipak svojom odličnom igrom u finalu protiv Marseille Griezmann dobio je ovacije navijače Atletica koji se nadaju da će ga nekako uspjeti zadržati u klubu.

Ponosan sam na ovu momčad, koja nikada neće promijeniti način na koji igra i koja će se uvijek boriti da zaigra u finalu. Kada sam s 14 godina napustio dom, htio sam osvajati trofeje i to je moj jedini cilj, a ovu pobjedu posvećujem svim navijačima te svojoj obitelji, rekao je Griezmann.

Griezman je bio strijelac u 21. minuti kad je katastrofalno pogriješio veznjak Marseillea Kamerunac Anguissa, koji je na 20-tak metara od svog gola doslovce predao loptu Griezmannu, a Francuzu nije bilo teško svladati s desetak metara vratara Mandandu za vodstvo Atletica.

Svoj drugi pogodak na utakmici postigao je na samom početku drugo dijela u 49. minuti. Nakon što su igrači francuske momčadi opet izgubili loptu na svojoj polovici, Koke je dodao preciznu loptu, a napadač Atletica potkopava loptu i ponovno vara vratara za 2:0.

Susret je završio s 3.0 nakon gola Gabija u 89. minuti.

Griezmann je tako postao prvi francuski igrač u povijesti finala Kupa UEFA/Europa lige i Kupa/Lige prvaka koji je u utakmici za europski trofej postigao dva gola.