NBA: Nezaustavljivi LeBron "uništio" Toronto za vodstvo Cavsa 2-0

Cleveland je u Torontu ostvario i drugu pobjedu u gostima, ovog puta Raptorsi su poraženi sa 128:110.

Cavsi su tako neočekivano poveli 2-0 u polufinalu Istočne konferencije protiv favoriziranog Toronta, koji je u seriju krenuo odmorniji i s prednošću domaćeg parketa, dok je Cleveland uspio doći u drugi krug nakon teškog mučenja s Bogdanovićevom Indianom, koju je svladao tek u sedam utakmica.

Ključ je bio sjajni LeBron James, koji je odigrao još jednu fantastičnu utakmicu, ostvario je 43 koša, 14 asistencija i osam skokova. Pogodio je 19 puta iz 28 pokušaja, postavši prvi košarkaš u NBA povijesti koji je u jednoj utakmici doigravanja ostvario više od 40 poena i 14 dodavanja. Veliku podršku dao mu je Kevin Love, koji je ostvario 31 koš i 11 skokova. Na drugoj strani DeMar DeRozan ubacio je 24 poena.

Domaćin je dobo krenuo u utakmicu u imao devet koševa prednosti u drugoj četvrtini, no cijelo vrijeme obrana mu je bila porozna, pa je do poluvremena vodstvo bilo samo dva poena, Počekom nastavka gosti su serijom 18-5 preokrenuli utakmicu i više se nisu osvrnuli.

Raptorsima ovakav razvoj budi sjećanja na zadnje dvije sezone, u kojima su ispadalai upravo od Cavaliersa. Prošle godine bili su pometeni (4-0).

Sljedeće dvije utakmice se igraju u Clevelandu, u subotu i u ponedjeljak.