Dinamu samo bod u Zaprešiću; Jurčević: Okrećemo se polufinalu Kupa

U posljednjoj utakmici 27. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju u Zaprešiću osvojio samo bod odigravši s Interom 0:0.

Prednost vodeće momčadi domaćeg prvenstva u odnosu na drugoplasirani Hajduk ostala je osam bodova, jer su i Splićani u subotu na Poljudu remizirali s Rijekom 1:1.

Unatoč terenskoj nadmoći, većem posjedu lopte i prilikama koje su stvarali izabranici Nikole Jurčevića, Dinamo nije uspio postići pogodak koji bi mu donio 19. prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni.

U prvom poluvremenu najbolje su prilike propustili Dani Olmo i Mario Gavranović.

U drugom dijelu najbliži je pogotku bio Ante Ćorić, koji je u 82. minuti precizno i snažno pucao iz slobodnog udarca, ali je Interov vratar Ante Mrmić uspio loptu izvući ispod grede. Na teškom, kišom natopljenom terenu, Dinamo nije uspio graditi tečne napade, a Interu je bilo nešto lakše braniti pa je momčad Samira Toplaka uspjela u svojoj misiji i vodeću momčad ostavila bez pobjede.

Tražili smo put do pobjede, željeli smo sva tri boda. To nam je bilo strahovito bitno tako da povećamo prednost pred konkurentima. Nažalost, nismo došli do sva tri boda. Imali smo nekoliko prilika, falio nam je kvalitetniji zadnji pas i realizacija. Nije to tako jednostavno ostvariti na ovom terenu, rekao je Jurčević pa dodao: Zadržali smo dobru prednost na ljestvici. Okrećemo se sad polufinalu Kupa s Rijekom koji je na rasporedu u srijedu na Maksmiru.

Utakmicu na stadionu u ŠRC Zaprešić pratilo je oko 700 gledatelja, a sudio je Bruno Marić iz Daruvara.

Nakon 27. kola Dinamo je vodeći sa 60 bodova. Drugi je Hajduk s 52, a treća Rijeka s 51 bodom. Četvrti Osijek ima 45, a peti Inter 35 bodova. Predzadnja je Cibalia s 21 bodom, a zadnji Rudeš ima 20.